Organizacja konferencji prasowej dla firm Rduch Bells&Clocks oraz Pracownia Ludwisarska Jana Felczyńskiego

Relacje z mediami

KLIENT

Rduch Bells&Clocks z siedzibą w Czernicy k/Rybnika oraz Pracownia Ludwisarska Jana Felczyńskiego z Przemyśla kooperują od wielu pokoleń i zajmują się produkcją dzwonów. W 2013 roku podjęli się realizacji największego na świecie dzwonu kołysanego Vox Patris (Głos Ojca) o wadze 55 ton dla Sanktuarium Boga Ojca Przedwiecznego w Trindade w Brazylii, który po raz pierwszy został pokazany publicznie 20 września 2018 roku podczas konferencji prasowej w Krakowie.

WYZWANIE

Agencja public relations INTRO PR podjęła się zorganizowania konferencji prasowej dla dwóch renomowanych firm – Rduch Bells&Clocks z Czernicy k/Rybnika oraz Pracowni Ludwisarskiej Jana Felczyńskiego z Przemyśla. Głównym celem było spektakularne zaprezentowanie największego dzwonu kołysanego na świecie Vox Patris, odlanego na zlecenie Sanktuarium Boga Ojca Przedwiecznego w Trindade w Brazylii. Konferencja miała odbyć się na terenie firmy Metalodlew SA, dawnej Huty Sędzimira w Krakowie.

ROZWIĄZANIE

INTRO PR opracowało kompleksową strategię organizacji wydarzenia oraz zapewniło pełną obsługę konferencji prasowej, zapewniając skoordynowane działania i profesjonalną koordynację.

DZIAŁANIA

 1. Plan organizacji wydarzenia.
  Agencja opracowała szczegółowy plan organizacji konferencji, uwzględniając bezpieczeństwo, logistykę oraz oczekiwania mediów, dbając o najmniejszy szczegół: nagłośnienie, przygotowanie miejsca konferencji, catering.
 2. Baza mediowa i zaproszenia.
  INTRO PR stworzyła bazę mediową, zaproszenia oraz materiały dla mediów, zapewniając spójną i atrakcyjną komunikację przed wydarzeniem.
 3. Opracowanie materiałów dla mediów – teczka prasowa.
  Agencja przygotowała teczki prasowe zawierające informacje prasowe, materiały o odlewanie dzwonu oraz wyzwaniach technicznych. Materiały miały służyć jako źródło wiedzy dla dziennikarzy.
 4. Obsługa konferencji.
  INTRO PR pełniła rolę biura prasowego oraz koordynowała wywiady dla mediów. Zorganizowano wywiady „na żywo” dla telewizyjnych kanałów informacyjnych TVN, Polsat i TVP, dbając o płynny przebieg wydarzenia.
 5. Dystrybucja informacji do mediów po wydarzeniu.
  Po konferencji prasowej, INTRO PR przekazała relację z wydarzenia do redakcji prasy, radia, telewizji i internetu w Polsce oraz do zagranicznych agencji prasowych (m.in. Associated Press, Reuters i AFP).
 6. Monitoring publikacji medialnych.
  Agencja monitorowała pojawiające się publikacje w mediach oraz wzmianki w social mediach, przygotowując szczegółowy raport dla Klienta. Monitoring mediów przeprowadzono we współpracy z Instytutem Monitorowania Mediów w Warszawie.

WYNIKI

Współpraca INTRO PR z firmami Rduch Bells&Clocks oraz Pracownia Ludwisarska Jana Felczyńskiego przyniosła imponujące efekty:

 • Konferencja zgromadziła 52 dziennikarzy z prasy, radia, telewizji i internetu w Polsce.
 • Zaprezentowanie największego dzwonu kołysanego Vox Patris w kontekście wyzwania technicznego w firmie Metalodlew SA w Krakowie stało się tematem licznych artykułów i materiałów medialnych.
 • Ponad 500 publikacji krajowych i zagranicznych w prasie, w radiu, w telewizji i w portalach internetowych oraz ponad 1000 wzmianek w social mediach przekładały się na wartość reklamową przekraczającą 1 milion złotych.

Współpraca agencji INTRO PR z Rduch Bells&Clocks oraz Pracownią Ludwisarską Jana Felczyńskiego przyczyniła się do skutecznej organizacji konferencji prasowej, która zdobyła znaczną uwagę mediów krajowych i zagranicznych. Wydarzenie spektakularnie zaprezentowało unikalny dzwon kołysany Vox Patris oraz wyzwania techniczne związane z jego odlewem, podkreślając autorytet, wielopokoleniowe doświadczenie i umiejętności obu firm.


World's biggest swinging bell 'Vox Patris' unveiled in Poland